Aliexpress

interneta veikals ir pats populārākais e-veikals Latvijā. Pērc pa tiešo no ražotājiem un izplatītājiem bez papildus uzcenojuma un ietaupi.

ALIEXPRESS KATALOGS LATVISKI

Atrodi nepieciešamās preces latviešu valodā ātrāk un ērtāk. 


Aliexpress LV

VEIKALA GALVENĀS KATEGORIJAS

(izvērsts katalogs ir pieejams sadaļā PIRKT.LV/katalogs)

Kā reģistrēties?

 1. Iepirkšanos varat sākt ar nepieciešamās preces atlasi vai ar reģistrēšanos aliexpress mājaslapāl. Ja izvēlaties vispirms reģistrēties, lapas augšējā labajā augšējā stūrī noklikšķiniet uz “Join” (Pievienoties).

2. Atvērsies jauns logs, kur tiek piedāvāts reģistrēties ar savu a) epastu vai b) pieteikties ar kādu no sociālo tīklu profiliem (facebook, twitter, gmail, vkontakte, odnoklassniki, instagram). Abi varianti ir vienlīdz labi. Izvēlieties to, kas liekas ērtāks.

Aliexpress šajā posmā neiegūst no jums nekādu papildus privāto informāciju tikai vārdu, uzvārdu un epasta adresi. Papildus dati – adrese, kontaktinformācija, maksājuma kartes dati ir vajadzīgi pirkuma apstiprināšanas brīdī.

Pēc profila apstiprināšanas jums būs izveidots jauns profils aliexpress sistēmā. Ja izvēlējāties reģistrēties ar epastu, savā e-pastā saņemsiet linku, kuru vajadzēs noklikšķināt, lai apstiprinātu profila izveidošanu. Ielogojoties ar sociālo profilu nekāda papildus verifikācija nebūs jāveic.

3. Pievērsiet uzmanību kuponu banerim, kas parādīsies uz ekrāna. Pierakstiet kodu, ar to jūs saņemsiet 3$ vai 5$ atlaidi pirmajam pirkumam.

Nākamajā solī varat uzzināt – kā iepirkties un kā pasūtīt preces (ar foto pamācību).

Kā iepirkties aliexpress?

Iepirkšanās aliexpress interneta veikalā ir līdzīga kā visos citos interneta veikalos, bet pirmajā reizē ir

 1. Ielogojieties aliexpress kontā ar sociālā portāla profilu vai savu reģistrēto epastu un paroli.
 2. Lapas augšējā labajā stūrī nomainiet piegādes valsti uz Latvia, valūtu uz euro, ja tas nav noticis automātiski.
 3. Atrodiet vajadzīgās preces aliexpress latviski caur pirkt.lv, izmantojiet aliexpress katalogu latviešu valodā. vai krievu valodā (на русском) Atrodiet vajadzīgo kategoriju un produkta apakškategoriju, piemēram, sieviešu drēbes > kleitas.
 4. Izvēlieties konkrētu preces modeli un noklikšķiniet uz tā, lai izvēlētos krāsu, izmēru un citus mainīgos.
 5. Pievienojiet preci grozam (“Add to Cart“) un turpiniet iepirkties vai klikšķiniet uz izvēlnes “Buy now” un uzreiz pāriesiet uz iepirkumu grozu.
 6. Pasūtījuma noformēšana – jānorāda adrese (vārds, uzvārds, adrese, pasta indekss, mobilais tālrunis) un maksājuma veikšanas metode (VISA, MasterCard, Maestro, Western Union, bankas pārskaitījums, Yandex Money, atsevišķām precēm arī Paypal u.c. veidi. Visērtāk šim mērķim ir piesaistīt bankas maksājumu karti. Ja vēlaties pilnīgu drošību, izveidojot priekš iepirkšanās internetā atsevišķu kredītkarti un glabājiet tajā tikai tik daudz naudu, cik vajadzīgs konkrētam pirkumam. Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju ir piesaistījuši aliexpress.lv kontam savas ikdienas maksājumu kartes un paļaujas uz veikala sniegtajām drošības garantijām.
 7. Apmaksa – ja maksāsiet ar kredītkarti, ierakstiet lodziņos kartes lietotāja vārdu, uzvārdu, kartes numuru un drošības kodu (kartes otrā pusē, blakus parakstam redzamos 3 ciparus). Citiem maksājumu veidiem katram sava maksājumu veikšanas kārtība.
 8. Sekošana pasūtījuma piegādei ir iespējama tiklīdz veiksiet apmaksu profila sadaļā – “My Orders” (Mani pasūtījumi).

Vairumam preču ir aliexpress bezmaksas piegāde un tās saņemsiet 14 līdz 25 dienu laikā, bet var būt arī izņēmumi. Piegādes termiņi un cenas ir norādītas zem katras preces.

Ja nepieciešama vizuāla pamācība, skatieties sadaļu >> Aliexpress pasūtīšana <<

 

 

Aliexpress Latvija

Zemākas cenas, atlaides, kvalitatīvi foto, uzticamas atsauksmes un lēta vai pat bezmaksas piegāde. Šie ir galvenie iemesli, kādēļ aliexpres ir kļuvis par populārāko interneta veikalu Latvijā. Iepirkties ārzemēs ir interesanti, jo var atrast preces, kas Latvijā nav vai tiek pārdotas ar daudz lielāku uzcenojumu. . Tam visam pa virsu ir uzticība garantijām, ko dod viens no lielākajiem pasaules uzņēmumiem. Pārdevējiem šeit netiek dotās nekādas atlaides un pircējam ir taisnība.

Kā izsekot aliexpress sūtījumus?

Internetveikals nodrošina iespēju pircējiem internetā sekot pasūtījuma izpildei. Katram sūtījumam blakus ir redzama informācija, kas liecina par tā statusu un atrašanās vietu. Piemēram, mobilais telefons izsūtīts – atrodas sūtījuma saņēmēja valstī.

Tas, vai sūtījumu ir iespējams detalizēti izsekot ir atkarīgs no izvēlētā piegādes veida. Piegādes veidiem, kuros sūtījumam tiek piešķirts izsekošanas numurs (“tracking number”) ir iespējams izsekot katru soli. Bezmaksas piegādei pavisam lētām precēm izsekošanas numurs parasti nav. Ja vēlaties novērot katru preces pārvietošanas soli, izvēlieties vismaz “Aliexpress Standard Shipping“, nevis “China Post”. Detalizētāk par to, kā atrast sava sūtījuma atrašanās vietu (ar foto pamācību), skatieties sadaļā – Sūtījumu izsekošana.

Sūtījuma saņemšana

Daudzi aliexpress pasūtījumi Latvijas pircējiem tiek sūtīti no loģistikas centriem Eiropā. Tas ļauj ievērojami samazināt piegādes termiņus un nodrošina ātrāku preču nonākšanu pie pircēja. Arī Latvijas pasts strādā samērā efektīvi un to gadījumu skaits, kad sūtījums nesasniedz adresātu ir ļoti mazs.

Atkarībā no pasūtījuma izmēra un cenas ir iespējami vairāki tā saņemšanas veidi. Lētas, neliela izmēra sīkpakas, kurās ir, piemēram, telefona lādētājs vai cits sīkums tiek nogādātas pa tiešo pastkastītē.

Preces, kuras piegādā kurjerdienesti, atvedīs kurjers uz norādīto adresi.

Lielāki sūtījumi, kurus nav iespējams ievietot pastkastītē gaidīs pircējus tuvākajā pasta nodaļā (tiklīdz sūtījums pienāks jūs saņemsiet paziņojumu savā pastkastē vai īsziņu, ja būsiet Latvijas Pastā pieteicis šādu iespēju). Ja preces vērtība (ar piegādi un apdrošināšanu) pārsniedz 150 eur, būs jāmaksā muitas nodeva (skat sadaļu muitas nodoklis). Lielākā daļa pircēju tomēr izvēlas vienā reizē samaksāt ne vairāk kā 120 eiro, līdz ar to par muitu nav jāuztraucas. 

Piegādes laiks

Atkarībā no preces atrašanās vietas, izvēlētā piegādes veida un pasūtījuma veikšanas brīža, savu pasūtījumu saņemsiet 15 – 50 dienu laikā. Īsākais piegādes termiņš ir spēkā, izvēloties piegādi no uzņēmuma noliktavām Eiropā un/vai maksājot par kurjera pakalpojumiem. Kompromiss šajā ziņā varētu būt “Aliexpress Standard Delivery“. Jā, par to var būt nedaudz jāpiemaksā, bet ja pasūtījums neizmaksās dārgāk par 22 eur, iespējams, to atvedīs omniva (šis nosacījums bija spēkā pirms 2021. gada 1. jūlija, kad stājās spēkā jaunie PVN nomaksas nosacījumi).  Garākais piegādes termiņš savukārt būs situācijās, kad pasūtījumu veiksiet tieši karstākajā iepirkšanās sezonā – Ziemassvētki, Valentīndiena, BlackFriday u.c.

Sīkāku informāciju par plānoto sūtījuma piegādes laiku, varat redzēt pie katras preces apraksta.

Aliexpress kuponi

Jaunajiem klientiem, reģistrējoties platformā pirmo reizi ir piejams atlaižu kods vai kupons 3 – 5 eur vērtībā vai citas atlaides. Kupona vērtība mēdz atšķirties atkarībā no valsts, kurā atrodaties un tajā brīdī spēkā esošajiem nosacījumiem. Aliexpress LV klientiem visbiežāk tiek piedāvāts kupons 1 – 5$ apmērā.

Kupona kods ir jāieraksta pēc pasūtījuma veikšanas, pirms apmaksas, taču tas var tikt piemērots arī automātiski noteiktām preču kategorijām. Vairāk par Aliexpress atlaižu sistēmu varat uzzināt šeit.

Muitas nodoklis un PVN

Muitas nodoklis precēm no Ķīnas, t.sk. no aliexpress tiek aprēķināts no preces vērtības, piegādes un apdrošināšanas izmaksām kopā, t.i. visas naudas, ko samaksājat par sūtījuma saņemšanu.

Sūtījumi no ne-ES valstīm tiek aplikti ar šādiem nodokļiem:

 1. muitas nodoklis (ja cena virs 150 eur)
 2. PVN  – 21% (par visām precēm neatkarīgi no to vērtības)
 • Svarīgi:  Par pirkumiem līdz 150 EUR, Aliexpress uzreiz aprēķina PVN un pieskaita preces cenai. Nodoklis pircējam ir jāapmaksā pirkuma brīdī. Latvijā nekas papildus nebūs jāmaksā un deklarācijas nebūs jāpilda. Nomaksātos nodokļus Aliexpress iemaksās Latvijas budžetā. Par pirkumiem virs 150 EUR muitas nodoklis un PVN nodoklis ir jāmaksā un deklarācijas jāaizpilda saņēmējvalstī – Latvijā uz vietas.

Finansiāli izdevīgāk ir no viena pārdevēja vienā reizē pasūtīt preces, kuru kopējā summa nepārsniedz 150 eur.

Plašāku informāciju par muitu un atmuitošanu varat atrast sadaļā Aliexpress muitas nodevas.

Garantija un preču atgriešana

Aliexpress veikalā pārdevējam ir jāievēro tie likumi, kas ir spēkā pircēja mītnes zemē. Tas nozīmē, ka, iepērkoties aliexpress, mēs tiekam aizsargāti saskaņā ar Latvijas likumiem (oficiālo skaidrojumu lasiet šeit>> )

Pircējam no LV ir tiesības uz 2 gadu garantiju visām precēm. Iepērkotties šajā Ķīnas internetveikalā no kādas citas valsts, spēkā būs attiecīgās valsts likumdošana. 

Naudas atmaksas garantija

Pircējam tiek garantēta naudas atmaksa 2 situācijās:

 • prece netiek piegādāta noteiktajā laikā (piegādes termiņi ir norādīti katrai precei un katram piegādes veidam būs atšķirīgi);
 • prece atškiras no tās, kas norādīta aprakstā (šis īpaši atšķiras uz zīmola preču tirdzniecību).

Pieprasīt naudas atgriešanu varat 15 dienu laikā pēc pasūtījuma saņemšanas vai tā plānotā saņemšanas termiņa beigām. Piemērs – pasūtījums netiek saņemts līdz 1. jūlijam. Pircējam ir laiks līdz 16. jūlijam pieprasīt naudas atmaksu.

Kā atgūt naudu?

 • Sazinieties ar pārdevēju (prasiet atmaksāt naudu vai prasiet citu risinājumu). Tā kā pārdevēja reitingam aliexpress ir ļoti liela nozīme pārdevēji, lielākoties, ir pretimnākoši un atmaksās naudu vai piedāvās citu kompensācijas veidu. Ja pārdevējs uzreiz neatbild, nekavējoties pārejiet pie nākamā punkta.
 • Atveriet strīdu (open dispute), noklišķinot atbilstošu izvēlni pie pasūtījuma nosaukuma un norādiet informāciju par strīdus iemeslu. Lielākā daļa pārdvēju uzreiz atmaksās naudu. Aprakstā norādiet, iemeslus, kādēļ vēlaties atgūt naudu – prece neatbilst aprakstam, prece nav piegādāta pilnībā vai daļēji. Ja precei ir trūkumi, pievienojiet fotogrāfijas (1-3). Pārdevējam ir jāsniedz atbilde 5 dienu laikā. Ja pārdevējs nav pretimnākošs un pircējam ir taisnība, naudu atmaksās Aliexpress.
 • Eskalēt strīdu (escalate dispute). Tajās retajās reizēs, kad pārdevējs ir gatavs sabojāt savu reitingu un neatmaksā naudu uzreiz, pircējam ir iespēja strīdus risināšanā iesaistīt aliexpress veikalu.Svarīgi: Ievērojiet strīdus atvēršanas termiņus. Ja termiņš tiek nokavēts, iespējas atgūt naudu būs ierobežotas.

Atsauksmes - pamats drošai iepirkšanās pieredzei

Reģistrēšanās un iepirkšanās aliexpress lielā mērā ir intuitīvs process, taču ir svarīgi izvērtēt arī citu pircēju pieredzi. Ar savu pieredzi portālā var dalīties tikai reāli pircēji un tas arī tiek ļoti aktīvi praktizēts. Atšķirībā no citiem interneta veikaliem aliexpress atsauksmes nav tikai komentāri, bet arī fotogrāfijas (paldies viedtālruņiem), kurās pircēji parāda kā prece izskatās dzīvē. Tas ļauj daudz labāk saprast, vai plānotais pirkums atbildīs aprakstā solītajam vai labāk izvēlēties citu piegādātāju.

Liels pozitīvu atsaukmju skaits, daudz pasūtījumi – šie ir vieni no svarīgākajiem kritērijiem, izvēloties starp vairākiem šķietami līdzīgiem piedāvājumiem. Ja vēlaties ierakstīt savas atsauksmes, ņemiet vērā, ka to iespējams izdarīt 30 dienu laikā pēc preces saņemšanas vai plānotā saņemšanas termiņa. Pārdevējs šajā platformā var atbildēt uz atsauksmēm, taču nevar tās izdzēst vai rediģēt, līdz ar to šeit ir redzamas arī sūdzības un negatīvi komentāri par preču kvalitāti vai izskatu.

Apmaksas veidi

Maksājumu karte (kredītkarte) ir Latvijas iedzīvotāju populārākā izvēle aliekspress veikalā. Papildus iespējas ir WesterUnion, AliPay, WebMoney u.c. varianti. Diemžēl šeit nav iespējams norēķināties ar Paypal. Neskatoties uz to, kuru maksājumu veidu pircējs izvēlas, internetveikals aizsargā savus pircējus (skat. augstāk).

Par interneta veikalu

Aliexpress.com ir e-komercijas platforma, kurā mazum- un vairumtirgotāji var pārdot preces privātpersonām un uzņēmumiem arī vienā eksemplārā. Interneta veikalā pārdevēji ir Ķīnas uzņēmumi, taču paši ķīnieši iepirkties šeit nevar. Piedāvājumā ir preces, kas noder visām dzīves jomām, t.sk. drēbes, apavi, elektronika, dn arbarīki, hobija un sporta inventārs, auto un moto, tv, video, audio un mobilie telefoni un to aksesuāri.

Aliekspress LV ir kļuvis par mūsu valsts iedzīvotāju pašu populārāko interneta veikalu ārpus Latvijas. Pircēji šeit visvairāk iegādājas tieši drēbes, dāvanas, elektrotehniku, preces skolai, kā arī mobilo telefonu aksesuārus.

Noslogotākajās dienās, piemēram, neilgi pirms Ziemassvētkiem vai citās īpašās atlaižu dienās, piemēram, Vientuļnieku dienā (Singles Day) šajā veikalā tiek veikti pasūtījumi vairāku miljardu eiro apmērā. Aliexpress ir daļa no Alibaba uzņēmumu grupas, kas pēdējo 10 gadu laikā ir kļuvusi par vienu no lielākajiem uzņēmumiem pasaulē.