Aliexpress Atlaides un Kuponi

Izmantojot Aliexpress kuponus (“promo code”) ir iespējams iegādāties preces lētāk nekā sākotnēji norādītā cena. Mēs Latvijā esam pieraduši iepirkties uz atlaidēm un nereti speciāli gaidam akcijas, lai nopirktu vajadzīgās preces lētāk. Aliexpress šim konceptam lieliski atbilst un katru dienu piedāvā apmeklētājiem jaunus atlaižu kodus.

Kā es varu iegūt atlaižu kuponus?

  • Aliexpress kuponi tiek izplatīti, galvenokārt, caur Aliexpress.com vai Alibaba.com mājaslapām un to sociālajiem kontiem (Facebook, Twitter). Pirmo kuponu var saņemt reģistrējoties mājaslapā un tā parasti ir atlaide 2 līdz 5 dolāru vērtībā. Šo kuponu var lietot ikviena tirgotāja veikalā. Ja kupona vērtība pārsniedz preces vērtību, papildus nekas netiks piemaksāts.
  • Katrs tirgotājs atsevišķi var papildus piešķirt pircējiem savus kuponus, kas ir derīgi tikai viņa veikalā. To nominālvērtību, lietošanas termiņus un ierobežojumus nosaka pats tirgotājs un tie ir derīgi tikai konkrētajā veikalā.
  • Atgriešanās atlaides – internetveikala lietotājiem, kas ilgstoši neiegriežas e-veikalā uzņēmums reizēm sūta papildus atlaižu kodus jeb atgriešanās kuponus. Šie aliexpress kuponi vairumā gadījumu nepārsniedz 2 dolārus. Vienlaikus tā var būt pietiekami liela summa, lai pamudinātu kādu atgriezties.Tas nav daudz, taču tā ir pietiekami liela summa, lai pamudinātu atsākt iepirkšanos.
  • Select kuponi (“Select Coupons”) – Aliexpress atlaides, kas ir spēkā noteiktām precēm atsevišķās kategorijās. Šajā internetveikalā regulāri tiek rīkotas dažādas akcijas un atlaides. To, vai varat saņemt “promo code” varēsiet redzēt pie katras preces atsevišķi.

Svarīgi – katra kuponu lietošanai var būt noteikts atšķirīga minimālā preces cena – 2, 5, 10 vai 50 euro. Tirgotājiem ir iespējams variēt šos lielumus, jo katrs no tiem piekrīt sadarboties ar internetveikalu uz saviem nosacījumiem.

Kā izmantot Aliexpress kuponus?

Atkarībā no kuponu veida, vienā reizē ir iespējams izmantot vienu vai vairākus kuponus vienlaicīgi. Svarīgi, ka vienam pirkumam var izmantot tikai vienu – viena veida kuponu. Piemērs – pēc reģistrācijas portālā jūs saņemat aliexpress kuponu 3$ vērtībā un vienlaikus iegriežaties veikalā, kas piedāvā savu atlaižu kuponu 4$ vērtībā, precēm virs 20$. Jūs izvēlaties kleitu par 25$ un pirms apmaksas veikšanas, izmantojat abus kuponus. Rezultātā iegūstat atlaidi 7$ vērtībā un nopērkat kleitu par 18$.

Uz akcijas precēm, kurām jau ir piemērotas atlaides, promo kodi, lielākoties, nedarbojas. Ja esat saņēmuši aliekspress kuponu, tas būs jāievada iepirkšanās pēdējā fāzē, bet “Select” kuponi var tikt piemēroti automātiski.

Vai kuponi ir vienīgais veids, kā iepirkties ar atlaidēm?

Nē. Aliexpress regulāri rīko dažādas akcijas no kurām ievērojamākās ir a) “Singles Day” (Vientuļnieku diena, 11.11.), b) “Black Friday” un “Cyber Monday“, c) Ziemassvētku atlaides, d) Ķīniešu Jaunais gads. Šo atlaižu kampaņu laikā cenas lielākajai daļai preču mēdz būt zemākas nekā izmantojot kuponus parastās dienās. Ja gribat iepirkties ar atlaidēm, sekojiet šo svētku datumiem.

Ja neesat izpētījuši kā notiek pasūtīšana, izdariet to pirms lielajiem iepirkšanās svētkiem, jo lielo atlaižu dienās preces var pazust ātrāk nekā par tām samaksāsiet. 2019. gadā 11. novembrī tika pārdotas preces vairāk kā 38 miljardu dolāru vērtībā.

Cik maksā kuponi un kāds ir to derīguma termiņš?

Aliexpress kuponus nav jāpērk, tie tiek piešķirti bez maksas, ar mērķi veicināt iepirkšanos. Šos atlaižu kuponus arī nevar pārdot par naudu vai samainīt pret kādiem citiem labumiem.

Pievērsiet uzmanību kuponu izmantošanas termiņam. Katram atlaižu kodam ir savs derīguma termiņš. Tas var būt 1 diena, nedēļa vai 2 mēneši. Kupona derīguma termiņš netiek pagarināts un to var izmanto tikai aktīvās kampaņas vajadzībām.

Kā iegūt papildus atlaides?

Atlaides Aliexpress veikalos ir iespējams iegūt a) izpārdošanā, b) kuponos, c) vienojoties ar pārdevēju par īpašiem nosacījumiem. Pēdējais variants tiek praktizēts salīdzinoši reti, jo cilvēki ir slinki. Daudz izplatītāka šāda vienošanās ir Alibaba platformā, kur preces tiek pirktas vairumā. Šo platformu izmanto, galvenokārt, uzņēmumi, taču tas nav liegts arī privātpersonām.

Iepriekš minēto iemeslu dēļ kuponu izmantošana Aliexpress platformā var tikt uzskatīta par otru galveno veidu kā iegūt papildus atlaides pirkumiem internetā. Tie pircēji, kas sevi neapgrūtina ar kuponu vākšanu lielākos pirkumus mēdz veikt īpašajās atlaižu dienās vai pērk uzreiz to, kas ir nepieciešams.