Ārzemju interneta veikali

Iepirkties ārzemēs jau no seniem laikiem ir bijis daudzu latviešu mērķis. Patlaban, kad šķiet visu varam nopirkt daudzi izvēlas iepirkties ārzemēs. Kādēļ? Cenas, cenas, cenas. Ārzemju interneta veikali, kas sūta uz Latviju drēbes, apavus, mobilos telefonus vai jebkuras citas preces piedāvā zemākas cenas. Kādēļ maksāt vairāk, ja varam ietaupīt? No otras puses, ir dāvanas, ko var nopirkt tikai Latvijā. Turpinājumā aplūkosim, kuri ir labākie e-veikali ārpus Latvijas, ko varam izmantot, dzīvojot tepat savās mājās.

Ārzemju veikalu preču katalogs pieejams Pirkt.lv sadaļā – Katalogs

Apģērbi un apavi

Lēti ārzemju apģērbu interneta veikali nodrošina iespējas apģērbties stilīgi un moderni arī cilvēkiem, kas nevēlas par drēbēm izdot veselu kaudzi naudas. Jaka vai džemperis par 50 eur vai bikses par 80 eur un mētelis par 300 eur – aizmirstiet. Iepērkoties ārzemēs to visu var dabūt nesalīdzināmi lētāk. Apģērbu un apavu kvalitāte, lielākoties, ir tāda pat vai labāka kā veikalos Latvijā, bet ir kāda nianse. Pērkot apģērbu ārzemēs ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību izmēru salīdzināšanas tabulai un atsauksmēm. Mūsu M, iespējams, būs ķīniešu XXL, bet mūsu S būs viņiem L, taču ne vienmēr.

Aliexpress (katalogs latviski)

Aliexpress ir Latvijas iedzīvotāju iecienītāis ārzemju interneta veikals. Mēnesī to apmeklē vairāki simti tūkstoši pircēju, kas sevišķi ir iecienījuši pirkt apģērbus un dažādus nieciņus. Šis ir lielākais Ķīnas interneta veikals un reizē arī viena no lielākajām e-komercijas platformām pasaulē. Dienā pasūtījumu kopējā vērtība var pārsniegt vairākus miljardus eiro un pircēju drošība ir veikala prioritāte Nr.1. Norēķini šeit notiek ar bankas maksājumu karti vai AliPay. Visi pirkumi ir apdrošināti un gadījumā, ja radīsies kādas pretenzijas pārdevējs vai pats Aliexpress atlīdzinās radušos zaudējumus. Nosacījumi ir pievilcīgi, pircēji apmierināti, cenas zemas. Rezultātā liela daļa Latvijas sieviešu izvēlas regulāri pirkt apģērbus tieši šajā ārzemju inteneta veikalā.

Bonuss – bezmaksas piegāde. Aliexpress nodrošina daudzu preču bezmaksas piegādi, bet, ja par to ir jāmaksā cenas ir simboliskas.

Galvenais trūkums – piegādes termiņi. Ja jums ir svarīgi saņemt preces konkrētā datumā, pievērsiet uzmanību piegādes temiņiem. Pasūtījumu apjoms ir milzīgs, bet attālums līdz Ķīnai gana liels. Rezultātā lētākā piegāde var aizņemt pat 3 – 4 nedēļas. Ātrā piegāde 3 – 7 darbadienās ir iespējama, ja prece jau šobrīd atrodas aliekspress noliktavās Eiropā vai Krievijā. Izvēloties kur pirkt apģērbus, varat ieklikšķināt, lai uzrāda tikai tās kleitas, mēteļus, svārkus un citas drēbes, kas jau ir atvestas uz Eiropu. No otras puses, ja varat gaidīt, tad paveras iespēja nopirkt sieviešu jaku vai vīriešu džemperi ārzemēs par 5 vai 10 eiro. Latvijā līdzīgi apģērbi izmaksātu daudz dārgāk.


Banggood

Aliexpress konkurents Ķīnā. Piedāvājumā apģērbs sievietēm, vīriešiem, bērniem, apavi, sporta un tūrisma preces, elektronika, mājai un hobijiem, auto un citām vajadzībām. Pilna spektra interneta veikals, kas nodrošina piegādes uz Latviju Piegāde aizņem 10 – 20 dienas. Daudzām precēm iespējama arī bezmaksas piegāde.


AboutYou

Bezmaksas piegāde un preču atgriešana 100 dienu laikā bez maksas. Plašs modes zīmolu piedāvājums (~600), vairāki simti tūkstoši preču vienā vietā – apģērbs apavi un aksesuāri. Galvenais birojs Hamburgā, Vācijā. Preces var atgriezt ar Omniva pakomātu vai kurjeru (jāskatās noteikumi). Pēdējos mēnešos sācis reklamēties arī latviešu valodā. Starp citu arī mājaslapa tagad ir pārtulkota latviski, līdz ar to iepirkšanās ārzemju internetveikalā ir kļuvusi ērtāka. Apmaksa ar Paypal, kredītkarti vai preces saņemšanas brīdī.


Belenka

Apavi cilvēkiem, kam patīk staigāt ar basām kājām un gribas ērtas kurpes vai sandales valkāšanai visas dienas garumā. Belenka pārdod arī bērnu ratus, somas, apģērbus grūtniecēm un jaunajām māmiņām par samērā augstām cenām. Labāk skatīties šeit apavus, bet ja budžets ļauj arī preces bērnu audzināšanai.


FloryDay

Veikals, kas piegādā drēbes no ārzemēm uz Latviju. Cenas vidēji augstas, bet uz atlaidēm var atrast labus piedāvājumus. Kvalitāte teicama. Apmaksa ar Paypal vai kredītkarti. Piegāde 5 – 24 dienas. Preču atgriešana14 dienu laikā (jāsedz pircējam). Piemērots veikals cilvēkiem, kas grib nopirkt kaut ko atšķirīgu no pārējiem. 


DX

Viens no lielākajiem ķīniešu interneta veikaliem. Pārdod apavus, taču netirgo apģērbu. Sākotnēji radās kā elektronikas preču internetveikals, šobrīd apaudzis ar dažādām preču kategorijām. Mēģina konkurēt ar aliekspress, bet pagaidām vēl nav izdevies pārspēt. Labs variants, kad jāpasūta preces no ārzemēm un negribas ilgi gaidīt. Piegādes laiks 5 – 18 dienas. Īsākiem termiņiem izmaksas, lielākoties, augstākas. Ja varat gaidīt, izmantojiet bezmaksas piegādi.


LovelyWholeSale

Kā jau nosaukums liecina ārzemju drēbju veikals, kas cenšas pārdot vairumā. Precēm, kuru vērtība pārsniedz noteiktu slieksni 50 vai 100 eur tiek piegāde ir bezmaksas. Parastā piegāde aizņem 10 – 20 dienas. Tiek tirgots sieviešu un bērnu apģērbs no Ķīnas. Akcijas precēm cena sākas no 0,99 eur, bet vairums maksā 8 eur – 20 eur. 


SportsDirect

Dominā un Olimpijā pieejamais spotsdirect ir apģērbu un apavu mazumtirgotājs no Anglijas. Rīgā pieejamais preču klāsts ir vāja atblāzma no tā, ko varam nopirkt Anglijas interneta veikalā.  Sportsdirect interneta veikals piedāvā labi zināmu zīmolu un viņu pašu veidotu zīmolu apģērbi un apavi par pieņemamām cenām. Tik lēti kā piedāvā aliexpress šeit, protams, nebūs, taču ir cilvēki, kas nepērk neko no Ķīnas un šī ir šķietama alternatīva. Patiesībā arī šajā veikalā līdzīgi kā daudzos citos lielākā daļa preču ir no Āzijas valstīm.


Mandco

Mandco (M&Co) ir Latvijā maz zināms ārzemju apģērbu veikals, taču pasaulē tas ir populārs. Paredzēts sievietēm un vīriešiem, kuriem nav žēl maksāt nedaudz vairāk. Jakām cenas no 20 eur līdz 80 eur. Mēteļie pieejami par 100 eur vai vairāk. Regulāras akcijas un salīdzinoši lēta piegāde ir papildus plusi. Ja gribat ietaupīt, skatieties tikai tās preces, kurām šobrīd ir atlaide. Piegādā arī uz Latviju.


Apģērbu veikals moderniem jauniešiem. Kleitas pārsvarā no 10 līdz 30 eur, bet ir arī daudz dārgākas. Pozicionē sevi kā stilīgo veikalu un regulāri piedāvā dažādas atlaides. CyberMonday, BlackFriday, Christmas sale u.t.t.  Boohoo atrodas Anglijā, līdz ar to izmēri ir jākoriģē atbilstoši Anglijas izmēru tabulai. Iespējams pirkt uz nomaksu ar Klarna.

Amazon neprasa komentārus. Pasaules lielākais e-komercijas veikals, kurā tirgojas miljoniem uzņēmumu no visas pasaules. Var nopirkt visu. Šobrīd nav izveidots amazon latviski, taču tiem, kas pārvalda angļu valodu tas nerada šķēršļus. Spēcīga pircēju aizsardzība, plašs piedāvājums. Cenas nav tās zemākās.

Veikals plašam lietotāju lokam. Lielie izmēri, vīrieši, sievietes, bērni, topošās māmiņas, jebkuram cilvēkam. Cenas un piegādes izmaksas vidējā līmenī. Apģērbu kvalitāte pieņemama šādām cenām. Konkurents H&M un citiem lielajiem mazumtirgotājiem

Elektronika un citas preces

 
Plašs elektronikas un citu preču piedāvājums. Līdzīgs aliexpress, tikai nedaudz mazāks. Ārzemju veikals, kas piegādā preces no Ķīnas uz Latviju. Papildus izvietojis arī noliktavas Eiropā, kas ļauj daļu preču saņemt jau 1 nedēļas laikā. Cenas kā jau Ķīnā, nereti zemākas kā vietējos veikalos.

 
 
Viens no Ķīnas lielākajiem elektronikas preču lielveikaliem internetā orientēts uz pircējiem un ārzemēm. Papildus tiek tirgotas preces mājai un dārzam, tūrismam un sportam, kā arī auto aksesuāri. Galvenais uzsvars uz mazo elektroniku, mobilajiem telefoniem, smart ierīcēm, datoriem. Pieejami arī Apple ražojumu aksesuāri. Piegāde vairumā gadījumu dārgāka kā Dealextreme (skat. zemāk). 
 

 
Aliexpress – iepirkšanās punkts numur 1 visiem, kam vajadzīgas preces tūlītējai lietošanai. Ja gribat iegādāties mantas, kas kalpos vairākas paaudze, šī nav pareizā vieta. Visādi citādi šeit atradīsiet pilnīgi visu, ko vien var nopirkt ārzemju interneta veikalā.

 
Amazon – globāls aliekspress konkurents, kuru apskatījām jau iepriekš. Alternatīva ķīniešu interneta veikalam. Preču un piegādes cenas augstākas.

 
Ebay ir viens no lielākajiem globālās mazumtirdzniecības gigantiem. Atšķirībā no citām platformām šeit ir iespējams ne tikai iegādāties preces, bet arī piedalīties izsolēs. Pārdevēji ir gan uzņēmumi, gan privātpersonas, kas vēlas pārdot drēbes, datorus, telefonus vai jebko citu. Ļoti plašs preču piedāvājums un Paypal garantijas, kas padara šo ārzemju internetveikalu par vienu no drošākajiem pasaulē.

 
Šis ir ārzemju interneta veikals, kura galvenā bāze ir Ķīnā. Izveidots agrāk nekā tā lielais brālis un koncentrējas tieši uz elektrotehnikas tirdzniecību. Mūzikas atskaņotāji, mp3 pleijeri, nakts redzamības iekārtas, teleskopi, lukturīši, lāzeri, tv, video, audio tehnika – šeit ir pieejams viss. Samērīgi piegādes termiņi, pircēju aizsardzība ar naudas atmaksas garantiju. Dealextreme tirgojas daudzi uzņēmumi, līdz ar to var atlasīt preces pēc zemākās cenas. Papildus drošībai vēlams lasīt atsauksmes.

 

Atsauksmes un sūdzības

Kopumā šeit esam iekļāvuši tikai pašus populārākos veikalus. Lielākā daļa ir salīdzinoši lēti ārzemju interneta veikali ar bezmaksas piegādi vai tādi, kas sūta preces uz Latviju. Katram ir sava pieredze un piedzīvojumi ar iepirkšanos ārzemēs. Aliexpress, Amazon, Ebay – šie vārdi neprasa vairs lielus paskaidrojumus, taču ir cilvēki, kas tikai tagad sāk izmēģināt iepirkties internetā. Šeit apkopotie ir uzticami pārdevēji, kas izturējuši daudzu gadu pārbaudījumus, bet ārzemēs ir ļoti daudzi interneta veikali. Ir atsauksmes vai komentāri, dalieties savā pieredzē ar citiem.

2 Comments

  1. Šeit vajag pielikt ari krievu interneta veikalus vai vismaz kadu no vacijas.

    Reply
  2. Iherb sūtu veselīgas vietas virtuvei. Ja saliek lielāku pasūtījumu piegāde nemaz neliekas vairs dārga.

    Reply

Pievienot atsauksmi vai sūdzību