Aliexpress pasūtīšana

Aliexpress pasaulē ir kļuvis populārs plašā piedāvājuma un cenu dēļ. Zemas cenas patīk visiem, sevišķi precēm, kuras veikalos Latvijā tiek pārdotas ar ievērojamu uzcenojumu. Pirmajā reizē var būt daudzi jautājumi – “ko pirkt”, “vai tas ir droši”, “kā pasūtīt” u.c. Lai iepirkšanos padarītu maksimāli ērtu esam izveidojuši vizuālu pamācību, kurā redzams, kā notiek Aliexpress pasūtīšana soli pa solim. 2020. gadā tas var noderēt daudziem, kas vēlas ietaupīt.

  1. Ieeejiet Aliexpress.com mājaslapā un labajā augšējā stūrīti klikšķiniet uz “Account” (izvēloties angļu valodu).
  2. Lai veiktu pasūtījumu Jums ir jāizveido jauns konts vai jāpiesakas ar sociālo tīklu profilu. Ja darāt to pirmo reizi, klikšķiniet uz “REGISTER” (Reģistrēties) – “CREATE ACCOUNT” (Izveidot kontu).
  3. Reģistrējoties jānorāda e-pasts un jaunā profila parole. Kad tas izdarīts, e-pastā saņemsiet vēstuli, kurā būs jānoklikšķina uz aliexpress linka, lai pabeigtu reģistrāciju. Ja nevēlaties reģistrēties varat ienākt ar kādu no sociālo tīklu platformu vai Google kontu (iespējas skat. attēlā zemāk).

4. Pēc ienākšanas savā jaunajā kontā, pārliecinieties, ka piegādes valsts ir norādīta LATVIA, bet valūta eiro (EUR). Tas ir būtiski, jo šī informācija tiek izmantota, aprēķinot piegādes izmaksas. Ja vēlaties, varat šeit iestatīt arī citu valūtu vai nomainīt preču piegādes valsti.

5. Meklējumu lauciņā rakstiet informāciju par vēlamo preci – nosaukumu, modeļa nosaukumu vai izmantojiet navigāciju lapas kreisajā sānā. Mēs demonstrācijas nolūkā pasūtam spineri, kas aliexpress veikalā ir par zemāku cenu. Ja vēlaties meklēt preces latviešu valodā, skatieties sadaļu  >> Pirkt.lv/aliexpress/

Vēlaties atrast preces vieglāk latviešu valodā? Apmeklējiet >> Pirkt.lv/KATALOGS

6. Zemāk pievienotajā attēlā redzams, ka varam izvēlēties valsti, kurā atrodas prece. Aliexpress ir izveidojis vairākus loģistikas centrus, t.sk. Polijā, Čehijā, Francijā, Vācijā un Itālijā. Izvēloties preces atrašanās vietu, piemēram, Francija tiks parādītas tikai tās preces, kas ir šajā valstī.

Izvēloties kādu citu valsti, nevis Ķīna a) pieejamo preču skaits būs daudz mazāks, taču b) piegāde būs ātrāka. Ja piegādes termiņi ir svarīgi, ir vērts pārbaudīt, vai jums nepieciešamā prece neatrodas jau Aliexpress noliktavās Eiropā.  Ja neatrodat kāroto Eiropas valstīs, klikšķiniet ”China” (Ķīna), tur būs viss iespējamais.

7. Izvēloties konkrētu modeli, pievērsiet uzmanību novērtējumam (zvaigznītēm), atsauksmēm (“Reviews“) un pasūtījumu daudzumam. Ja vēlaties lasīt reālas pircēju atsauksmes, klikšķiniet uz “Reviews“.  Atšķirībā no citiem interneta veikaliem, šeit pie atsauksmēm tiek pievienotas arī lietotāju fotogrāfijas. Tajās tiek attēlota prece uzreiz pēc izpakošanas. Citi savukārt informē par kvalitāti, atbilstību cenai, pasūtītajam drēbju izmēram u.c. svarīgām detaļām. Tās atsauksmes, kas rakstītas citās valodās, automātiski tiek tulkotas uz angļu vai kādu citu no jūsu izvēlētajām valodām.

Mūsu spinerim ir 735 pasūtījumi un 305 atsauksmes, bet reitings ir 4,5. Tas ir pietiekami labs rādītājs, lai veiktu sūtījumu un cena ir atbilstoša. Atsauksmes mēs šoreiz nelasam, jo līdzīgu spineri jau iepriekš iegādājāmies Latvijā un kvalitāte bija pieņemama.

8. Lai pārietu pie nākamā soļa klikšķiniet a) “Buy Now” (Pirkt uzreiz), ja neplānojat veikt citus pirkumus. Noklikšķinot b)  Add to Cart” (Pievienot grozam) varat turpināt iepikties.

9. Šajā posmā varat izmainīt piegādes veidu (skat. iepriekšējo attēlu). Aliexpress kā pirmā parasti ir iestatīta bezmaksas piegāde (“Free Shipping“) bez preces izsekošanas numura. Tas ir pats lētākais variants, bet nereti arī pats ilgākais. Ja nav steidzama vajadzība un esat ar mieru gaidīt, šajā solī neko nemainiet.

Noklikšķinot uz bultiņas zem “Free Shipping” (skat. iepriekšējo attēlu) atklāsies citas piegādes iespējas (skat. zemāk).

Attēlā redzams, ka, piemaksājot 1,58 eur, varam izvēlēties piegādi ar “China Post” un sūtījums būs reģistrēts. Tā kā Aliexpress ietvaros ir pircēju aizsardzības programma un nesaņemot preci naudu varam atgūt, mēs izvēlamies bezmaksas piegādi. Papildus tam reģistrēta paciņa ar Ķīnas pasta starpniecību ceļo tikpat ilgi.

Izvēloties “Aliexpress Standard Shipping” ir nedaudz jāpiemaksā (2,52 eur) un piegāde tiek solīta par 2 nedēļām ātrāk. Ja izvēlēsieties šādu piegādes variantu, pastāv iespēja, ka prece tiks piegādāta caur omniva. Preces cenai pārsniedzot 22 eur (PVN maksāšanas slieksnis), tā jebkurā gadījumā tiks piegādāta caur Latvijas Pastu.

EMS un DHL piegādes variantu pat nevērtējam. Prece tiktu piegādāta daudz ātrāk, bet izmaksas būtu neproporcionāli lielas spinera cenai. Lielākiem pirkumiem, kuru vērtība pārsniedz vairākus simtus vai pat tūkstošus eiro, mēs noteikti izvērtētu arī šos variantus. Tiesa, piegādes izmaksas ir atkarīgas no preces svara.

 

10. Mēs šajā reizē noklikšķinam uz “Buy now” pogas (skat. attēlu ar spineri) un prece ir pievienota iepirkumu grozam. Tagad Aliexpress vēl parāda līdzīgas preces, ko pirka citi, bet mūs tas neinteresē. Mēs klikšķinam “View Shopping Cart” (Apskatīt pirkumu grozu) un gribam pabeigt iepirkšanos.

11. Iepirkšanās grozs parāda visus mūsu izvēlētos pirkumus. Attēlā redzams, ka vēl vēl ir jāatķeksē pasūtījumi, kurus vēlaties pirkt. Ja tādi ir vairāki, klikšķiniet “Select all” (Atzīmēt visus) un tiks apsiptrināti visi uzreiz.

(Šis ir drošības pasākums, jo daudzi pircēji neapzināti saspaida pogas un var netīšām pasūtīt preces, kuras nemaz nevēlējās pirkt.) Kad viss ieklikšķināts, spiediet pogu “Buy” (Pirkt) labajā pusē.

 

12. Atveras jauns logs, kurā varat a) norādīt aliexpress kupona numuru, ja jums tāds ir (iepērkoties pirmo reizi aliexpress parasti izmet uzlecošo logu, kurā norādīts atlaižu kupona kods 3 vai 5 dolāru vērtībā.)

Papildus tam šeit ir jānorāda a) piegādes adrese (“Shipping information“) un apmaksas veids (“Payment Methods“). Mēs norādijām savu adresi Latvijā, bet apmaksai izvēlējāmies maksāt ar bankas karti.

Iepērkoties atkārtoti, šī informācija vairumā gadījumu nebūs jānorāda. Atsevišķās reizēs drošības dēļ var tikt prasīts atkārtoti ievadīt dažus ciparus no bankas kartes vai citus datus, kas ļautu pārliecināties, ka esat tas pats cilvēks.

(Veikalos Latvijā mēs maksātu tikai ar interneta pārskaitījumu vai skaidrā naudā. Aliexpress interneta veikals ir viens no lielākajiem pasaulē un tā drošības sistēmas ir pietiekami spēcīgas, lai ievadītu kartes informāciju. Ja nevēlaties to darīt, varat izvēlēties arī kādu citu no piedāvātajiem apmaksas veidiem.)

Kad visa informācija ievadīta, klikšķiniet “Place Order” (Noformēt pasūtījumu).

BEIGAS – Pasūtījums ir veikts. Uz jūsu e-pastu ir nosūtīts apstiprinājums un jau tuvākajās dienās vai stundās pārdevējs sāks preces sūtīšanu uz jūsu norādīto adresi.


13. Aplūkot pasūtījumus un to atrašanās vietu varat savā profilā.

Lapas augšējā labajā stūrī, klikškiniet uz sava lietotāja vārda un pēc tam izvēlieties “My orders” (mani pasūtījumi). 

14. Atveras jauns logs, kurā redzami šobrīd aktīvie pasūtījumi. Noklikšķinot uz “View Detail” (Apskatīt detaļas), varat iegūt papildus informāciju par preces atrašanās vietu un plānoto piegādes laiku.  Mēs esam tikko veikuši pasūtījumu, līdz ar to nekāda nozīmīga informācija šajā vietā neparādās, bet jau pavisam drīz būs redzami jaunumi.

15. Lai sazinātos ar pārdevēju, klikšķiniet uz “Contact Seller” (kontaktēties ar pārdevēju) un varēsiet uzrakstīt ziņu, bet pārdevējs varēs turpat arī atbildēt. Tas var  noderēt, ja preces piegāde aizkavējas vai neapmierina saņemtā kvalitāte. Parasti pārdevēji ļoti nāk pretī, jo nevēlas sabojāt savu reitingu un saņemt negatīvas atsauksmes.


Tagad, kad viss izdarīts, ir kļuvis skaidrs – kā pasūtīt, kā arī gūtas atbildes uz daudziem citiem jautājumiem. Varam secināt, ka aliexpress pasūtīšana ir salīdzinoši vienkāršs process, turklāt ļauj ievērojami ietaupīt. Lai atrastu sev vajadzīgās preces vai preču kategorijas aliexpress latviski, aplūkojiet mūsu katalogu. Katalogs noderēs, lai atrastu visdažādākās preces, t.sk. sieviešu un vīriešu drēbes, apavus, preces bērniem un rotaļlietas, auto preces, sporta un hobija preces un visu pārējo, ko vien varat iedomāties.


PAPILDINĀJUMS – SŪTĪJUMS SAŅEMTS

Aliexpress sūtījums saņemts pasta kastītē. Ņemot vērā tā nelielo izmēru un zemo cenu, tas tika piegādāts nevis uz Latvijas pastu vai omniva pakomātu, bet tieši uz pastkastīti. Darbojas kā nākas un krietni lētāks nekā Latvijā.

Spineris (saņemtā sūtījuma fotogrāfija)

Ja arī jūs vēlaties iepirkties ārzemju interneta veikalā, aplūkojiet aliexpress katalogu latviski un atrodiet nepieciešamās preces latviešu valodā.