Aliexpress sūtījumu izsekošana

Aliexpress tracking

Ne bez pamata aliexpress ir kļuvis par vienu no pasaules lielākajām interneta tirdzniecības platformām. Veikals piedāvā ne tikai ļoti plašu preču klāstu un pircēju aizsardzības programmu, bet arī nodrošina sūtījumu izsekošanu. Dzīvojot Latvijā mēs esam pieraduši pie ērtībām un gribam sekot savai paciņai, kas nāk no otras pasaules malas. Šodien tas ir iespējams un tūlīt aplūkosim, kā notiek “aliexpress tracking” jeb sūtījumu izsekošana.

  1. Ieejiet savā kontā un lapas augšējā stūrīti, klikšķiniet uz “My Orders” (Mani pasūtījumi)

2. Atvērsies jauns logs, kurā būs redzami jūsu pasūtījumu vēsture. Pasūtījumi ir sakārtoti pēc to pasūtīšanas laika, līdz ar to jaunākie pasūtījumi būs lapas augšpusē.

Lai uzzinātu vairāk par preces atrašanās vietu, klikšķiniet “View Detail“. (Aplūkot detaļas) un atvērsies jauns logs.

3. Šajā solī jau redzamas papildus ziņas par mūsu  spineri, taču vizualizācija nav viegli uztveramā formā. Lapas apakšā, kreisajā pusē varam redzēt aliexpress “tracking number” (Izsekošanas numuru), bet labajā apakšējā pusē pasūtījuma progresu.

Ja vēlamies redzēt vēl detalizētāku informāciju par pasūtījuma piegādi, t.sk. tālākos soļus, klikšķinam uz “View Delivery Detail” (Aplūkot piegādes detaļas) un atkal atvērsies jauns logs.

4. Redzam, ka sūtījums ir pametis tirgotāja loģistikas centru, noliktavu, valsti un ir iekrauts lidmašīnā. Vēl vairāk – lidmašīna ir pacēlusies un jau lido, bet nav nolaidusies Latvijā. Aliexpress sūtījuma izsekošanas sistēma ļauj redzēt ļoti detalizētu informāciju, bet datu atjaunošanai ir laika nobīde.

5. Šeit mēs redzam kā izskatās sūtījuma izsekošanas logs (iepriekšējā līdzinieks), kad prece ir piegādāta Latvijas Pastā. Zemāk redzamais attēls ir izkopēts no cita pasūtījuma vēstures, tādēļ datumi atšķiras. Šīs preces piegādei bija nepieciešama 21 diena, kas ir salīdzinoši labs rādītājs Ziemassvētku periodā izdarītam pirkumam.

Kopumā varam secināt, ka aliexpress Latvijā dzīvojošajiem cilvēkiem var nodrošināt teicamas iespējas sekot preces virzībai no Ķīnas līdz Latvijai. Diemžēl ir zināms, ka Latvijas Pastā šādiem – mazajiem sūtījumiem netiek piešķirts individuāls numurs un jāpaļaujas uz vietējo piegādātāju godaprātu.

Ko darīt, ja sūtījums pazūd Latvijas Pastā?

Situācijās, kad no aliexpress sūtīta prece bez tracking numura pazūd Latvijas Pastā neko daudz nav iespējams izdarīt. Jūs varat sazināties ar pasta darbiniekiem, sniegt informāciju par pasūtīto preci un motivēt viņus pameklēt to cītīgāk. Vairumā gadījumu šādas situācijas nerodas, bet, kad notiek, atliek cerēt ka pasta darbiniekiem izdosies to atrast. No Ķīnas līdz Latvijai prece tiek izsekota un šajā fāzē problēmas rodas ļoti reti.

Ko darīt, ja sūtījums neatnāk uz Latviju vai mani neapmierina?

Aliexpress ir ļoti spēcīga pircēju aizsardzības sistēma. Apstākļos, kad prece netiek piegādāta laikus vai tās kvalitāte vai saturs neatbilst aprakstā norādītajam ir pieejami divi risinājumi.

Pirmkārt, klikšķiniet uz “Contact Seller” (Sazināties ar pārdevēju), skat. 2. attēlu pa vidu un aizrakstiet pārdevējam ziņu. Ja tirgotājs nav pretimnākošs, klišķiniet uz “Open Dispute” (Uzsākt strīdu), skat. 2. attēla vidus daļu)) un sāciet aliexpress strīdu izskatīšanas kārtību. Uzņēmums šajā platformā aizstāv pircējus, līdz ar to pretenziju gadījumā pārdevējam ir motivācija sadarboties.

Tirgotājs, kuram ir daudzi atcelti pasūtījumi vai daudzi slikti vērtējumi, viņš automātiski zaudē. Pirmkārt, pircēji izvēlēsies iepirkties pie cita pārdevēja. Otrkārt, veikals var ierobežot šāda pārdevēja iespējas izmantot tirdzniecības platformu.

Kā pievienot sūtījumam izsekošanas kodu?

Pirms veikt pasūtījumu, izvērtējiet tā cenu un vēlamo piegādes laiku. Ja vēlaties preci saņemt ātrāk, iespējams, ir vērts izvēlēties dārgāku, bet ātrāku piegādātāju. Vairumā gadījumu visātrāk preci atved DHL kurjerserviss, bet tā cenas vairumā gadījumu nav salāgojamas ar sūtījuma vērtību. Detalizētāku informāciju par piegādātāja izvēli varat atrast šajā rakstā, kur runājām par to, kā veikt pasūtīšanu.

Secinājumi par Aliexpress sūtījumu izsekošanas iespējām

Kopumā internetveikals piedāvā teicamas pasūtījumu izsekošanas iespējas un ļauj redzēt, kurā piegādes fāzē prece šobrīd ir. Protams, piegādājot miljoniem pasūtījumus ik gadu gadās arī kļūdas un reizēm informācija ir nepilnīga vai kāda prece pazūd. Tas ir normāli un notiek visur, taču aliexpress preču izsekošanas sistēma ļauj samazināt šādu nebūšanu iespējamību. Loģistikas process, piegādājot pirkumus no Ķīnas uz Latviju ir garš, bet rezultāts vairumā gadījumu ir pozitīvs.