Vai Aliexpress var norēķināties ar Paypal

Paypal ir pats popularākais norēķinu veids interneta veikalos Rietumeiropā un ASV. To izmanto arī daudzi Latvijas iedzīvotāji, kas iepērkas ārzemēs. Paypal galvenā priekšrocība ir pircēju aizsardzība, jo reizēs, kad pārdevējs preci nepiegādā vai tā būtiski atšķiras no solītās, pircējs saņem savu naudu atpakaļ no Paypal, kas to savukārt piedzen no pārdevēja.

Aliexpress veikals neatbalsta Paypal uzņēmējdarbību un nepiedāvā norēķināties ar šo maksājumu starpniecības sistēmu. Nav noslēpums, ka visiem tirgotājiem, kas izmanto Paypal ir jāmaksā komisijas maksa (1% – 5% no darījuma vērtības). Ņemot vērā, ka Aliexpress ir milzīgs uzņēmums ar daudzu miljardu apgrozījumu, tas  ir izveidojis pats savu maksājumu platformu – Alipay, kas ir līdzīga Paypal. Tā ir gana iecienīta Krievijā, taču Latvijā lielākā daļa pircēju izvēlas norēķināties vienkārši ar kredītkarti. Šis risinājums ir drošs un efektīvs.

Aliexpress ir arī pašiem sava pircēju aizsardzības programma. Tās ietvaros pircēji var atgūt naudu, ja a) prece neatnāk, b) prece neatbilst aprakstam vai ir bojāta. Lai atgūtu naudu ir jāatver strīds (Dispute) un jānorāda pamatojums. Lai atgūtu naudu ir svarīgi atvērt strīdu noteiktajā termiņā, jo pretējā gadījumā Aliexpress uzskatīs, ka darījums ir noticis korekti un atgūt naudas līdzekļus būs problemātiski.