MOBILIE TELEFONI UN AKSESUĀRI

Mobilie telefoni un to piederumi (lādētāji, remontkomplekti, aizsargstikli, maciņi turētāji) palīdz padarīt dzīvi ērtāku un drošāku. Nevienam nepatīk, ka telefons priekšlaicīgi izlādējas vai nokrīt zemē un neglābjami saplīst. No tā var izvairīties, rīkojoties savlaicīgi. Iepirkšanās internetā ļauj iegādāties mobilos telefonus un to aksesuārus būtiski lētāk. Daudzām precēm šobrīd ir pieejama arī bezmaksas piegāde. Internetā izdevīgāk.

Power Bank 1000mAh (9,44 €)
Bezvadu lādētājs (4,22 €)
Telefona turētājs (4,69 €)
Auto lādētājs (4,69€)
Telefona velo turētājs (4,69 €)
Trīskājis - selfie stick (no 7,51 €)

Mobilie telefoni ikdienas vajadzībām un profesionālai darbībai

Mobilais telefons jau sen ir kļuvis par plaša patēriņa preci. Ja agrāk tādi bija tikai bagātiem uzņēmējiem un valsts iestādēm, šodien mobilie telefoni ir skolēniem, pensionāriem un praktiski visiem Latvijas iedzīvotājiem. Tiem, kam nav pa kabatai vai nepatīk dārgie iphone telefoni, ir pieejamas daudzas Android sistēmas alternetīvas. Lenovo, Huawei, OnePlus, Samsung Galaxy, XIaomi, Iphone, LG un citi mobilie tārlruņi nodrošina saziņas un interneta izmantošanas iespējas no jebkuras vietas.

Katram mobilajam telefonam reizēm nepieciešams remonts un lētas mobilie telefonu rezerves daļas nodrošina iespējas ietaupīt. Līdzīgi arī dažādi aksesuāri – vāciņi, baterijas, lādētāji, aizsargvāciņi palīdz paildzināt un uzturēt telefona darbību ilgākā periodā.

Pērc mobilo telefonu internetā lētāk. Katrai precei blakus pievienotas lietotāju atsauksmes un foto attēli, kas ļauj spriest par preces kvalitāti. Pievērsiet uzmanību arī ziņām par preces piegādes iespējām un plānoto piegādes laiku. Jautājumu gadījumā sazinieties ar pārdevēju čatā vai rakstot e-pasta vēstuli.


Komunikācijas ierīces (antenas, rūteri, modemi, optiskās šķiedras)

Mobilais telefons nav vienīgā ierīce, kas nodrošina sakarus starp iedzīvotājiem. Modemi un rūteri ir vajadzīgi, lai vairākas ierīces un datori varētu savienoties savā starpā. Antenas un rācijas turpretim ir paredzētas specifiskiem mērķiem, īstenojot projektus nelielā attālumā vienam no otras, nemaksājot par datu pārraidi.

Profesionāļiem un speciālistiem reizēm var būt nepieciešami optiskās šķiedras un optiskās šķiedras savienošanas ierīces, kas arī ir pieejamas iegādei internetā.


Kā izvēlēties mobilo telefonu?

Internetveikali piedāvā visdažādākos mobilos telefonus – Apple, Iphone, Samsung Galaxy, Huawei, Lenovo, Ulefone, Nokia, Meizu, bet kuru izvēlēties? Pievērsiet uzmanību šādiem aspektiem:

 • budžets un izmaksas; Cik daudz naudas esat gatavi tērēt pirkumam. Iphone telefoni ir dārgāki un to aplikācijas biežāk ir par maksu. Visi pārējie telefoni savukārt darbojas uz Android platformas, kur aplikācijas, lielākoties, ir par brīvu.
 • atmiņas kartes ietilpība; pievērsiet uzmanību atmiņas kartes (SD card) izmēram. Iebūvētā atmiņa var būt 4 GB, 8 GB vai pat 32 GB. Katram telefonam papildus var uzreiz piepirkt klāt arī otru SD karti, kas atmiņas ietilpību būtiski palielina. Tas ir svarīgi, ja plānojat daudz fotografēt vai filmēt video.
 • baterijas darbības ilgums. LiOn – litija jonu baterija šobrīd ir nozares standarts, taču jāskatās, cik ilgi baterija kalpo aktīvā sarunu režīmā un gaidīšanas režīmā.
 • fotogrāfiju kvalitāte. Sacensība par to, kuram telefonam būs vairāk megapikseļi (Mp) nav beigusies, taču ir kļuvusi bezjēdzīga.  Ja vien neplānojat fotogrāfijas drukāt A4 vai lielākā formātā, pilnīgi pieņemama būs visu mobilo telefonu kamera.
 • 2 SIM kartes; Daudzi Latvijas iedzīvotāji izvēlas mobilos telefonus ar 2 SIM kartēm. Viena tiek lietota privātām vajadzībām, otra darbam. Citi savukārt izmanto Latvijā vienu SIM karti, bet esot ārzemēs otru. Šī ir noderīga papildus opcija.
 • 3G/4G; Pievērsiet uzmanību, vai mobilais telefons atbalsta 4G. Liekas, ka tam ir jābūt standartā, taču ir vecāki modeļi, kuri atbalsta tikai 3G standartu. Ja telefonam nav 4G, interneta ātrums pilsētā būs būtiski zemāks.
 • ekrāna izmērs; Lielāks mobilā telefona ekrāns nodrošina ērtāku pieredzi, taču pārlieku liels izmērs apgrūtina iespējas to ievietot kabatā. Šeit jāatrod kompromiss un jāskatās lietošanas paradumi.
 • Bluetooth; Ikviens moderns telefons nodrošina bluetooth savienojumu, kas ļauj savienot ierīces bez vadiem. Praksē tas tiek izmantots, lai savienotu mobilo telefonu ar magnetafonu (mūzikas atskaņošana), printeri (dokumentu un foto drukāšana) vai datoru (failu apmaiņa) un viedtelevizoru.

Mobilo telefonu aksesuāri un rezerves daļas

Mobilais telefons var būt paredzēts saziņai, izklaidei vai biznesam vai visam kopā. Arī pirkt mobilo telefonu var dažādi – veikalā, internetveikalā, no sludinājuma, Latvijā, ārzemēs, jaunu vai lietotu. Ja vēlaties uzlabot telefona lietošanas pieredzi, apsveriet uzreiz šādus papildus pirkumus:

 • Lādētājs – parastais mobilā telefona lādētājs nāk līdzi. Ir vērts uzreiz iegādāties arī auto lādētāju un izvērtēt nepieciešamību pēc bezvadu lādētāja. Pēdējais ir saderīgs tikai ar atsevišķu zīmolu, piemēram, Iphone un Galaxy telefoniem, taču nodrošina ērtāku pieredzi. Ja jādodas garākā ceļojumā, kur nebūs elektrības vai iespējas uzlādēt telefonu lieti noderēs PowerBank. PowerBank ir speciāls, neliela izmēra pārnēsājams akumulators, kas paredzēts telefoniem, fotoaparātiem un citu ierīču lādēšanai.
 • Mobilā telefona aizsargstikls – agri vai vēlu telefons nokritīs zemē vai jūs uz tā uzsēdīsieties. Aizsargstikls vai aizsargplēve nodrošina, ka tiek pasargāts skārienjūtīgais ekrāns. Tas maksā 1 – 5 eiro, bet ļauj ietaupīt vairākus desmitus eiro.
 • Telefona maciņš – papildus aizsargplēvei mobilā telefona maciņš nodrošina pastiprinātu aizsardzību un var kalpot arī kā stila elements.
 • Fotoobjektīvs – to izmanto tikai retais, bet ja vēlaties varat piepirkt mobilajam telefonam arī speciālu fotoobjektīvu, lai fotogrāfijas būtu vēl kvalitatīvākas.
 • Turētājs – mobilā telefona veloturētājs vai auto turētājs nodrošina hands-free sistēmu, t.i. atbrīvo rokas citiem darbiem. Braucot ar auto tas ir sevišķi noderīgi, jo nav jātur telefons rokās un var drošāk vadīt transportlīdzekli.

Power Bank 

Modernie mobilie telefoni – viedtālruņi ir bagātinājuši mūsu dzīvi ar daudzām funkcijām un iespējām. Tajā pašā laikā baterijas ilgmūžības ziņā tie bieži atpaliek no saviem priekšgājējiem, kas ar vienu uzlādi varēja iztikt vairāk kā 5 dienas. Mobilā telefona lādētāji šī iemesla dēļ ir kļuvuši par mūsu ikdienas sastāvdaļu, bet ko darīt situācijās, kad tuvumā nav elektrības rozete vai ir aizmirsies lādētājs? Ir vajadzīgs power bank.

Kas ir power bank?

Power bank ir mazo sadzīves elektronikas preču, t.sk. mobilo telefonu ārējais akumulators, kura izmērs parasti nepārsniedz viedtālruņa izmēru, taču tas ir nedaudz smagāks (līdz 400 gramiem). Power bank jeb sadzīves akumulators ir paredzēts tieši šādām situācijām, kad mobilā telefona uzlāde tradicionālā veidā nav iespējama – ceļojumos, mežā, dārzā, pludmalē vai mājās, kad visas elektrības rozetes ir aizņemtas. Uzlādes staciju var izmantot arī lai uzlādētu planšetdatoru, fotoaparātu, elektrisko zobu birsti un citas ierīces. Tiek ražoti arī speciāli – portatīvo datoru uzlādei paredzēti ārējie akumulatori, taču pēc izmēra šie būs būtiski lielāki.  

Kā izvēlēties pareizo power bank?

Izvēle nav grūta, taču vispirms jāsaprot jūsu vajadzības. Galvenie faktori, kas jāņem vērā ir – cena, akumulatora ietilpība, uzlādes ligzdas (USB, USB 2.0), sprieguma atbilstība mobilā telefona spriegumam, ietilpība. Power bank ietilpība ir viens no būtiskākajiem faktoriem, jo tieši tas noteiks, cik reizes ar vienu ārējo akumulatoru varēsi uzlādēt savu ierīci. Lai aprēķinātu savas vajadzības, sareizini mobilās ierīces akumulatora ietilpību (mAh) ar 1,5 un plānoto uzlāžu skaitu, piemēram, 3. Iegūtais skaitlis ir nepieciešamā power bank ietilpība. Papildus jāņem vērā, ka laika gaitā jebkurš akumulators zaudē daļu jaudas, tādēļ ir vērts iegādāties to ar nelielu rezervi.  

Dizains un izskats

Ārējās uzlādes ierīcēm standartā ir pieejami divi materiālu veidi – alumīnijs vai plastmasa. Alumīnija korpusi nodrošina lielāku izturību un daudziem liekas pievilcīgāki, taču tie reizē ir arī smagāki. Plastmasas korpusi var būt visdažādākajās krāsās un to svars ir mazāks, bet izturība zemāka. Ja plāno apieties ar ierīci saudzīgi, izturībai nevajadzētu būt noteicošam faktoram.

Papildus opcijas

Mobilā telefona power bank var iebūvētas arī citas funkcijas – vairākas USB izejas, lai lādētu vienlaikus vairākas ierīces, LED lukturis, kontaktligzdu bloķēšana, LED informatīvais displejs u.c. Katra papildus funkcionalitāte var sadārdzināt ierīci, taču ne vienmēr. Pieaugošās konkurences apstākļos un tehnoloģiju attīstības rezultātā ārējās uzlādes ierīces kļūst aizvien pieejamākas.

Kad vajadzīgs power bank, cena nebūs noteicošais faktors, jo šie mobilo telefonu aksesuāri nav pārlieku dārgi. Galvenais, skaties ietilpību, bet ja vēlies ietaupīt, tad interneta veikals varētu būt labs risinājums.

Plašāku preču piedāvājumu meklējiet Pirkt.lv katalogā. Iepirkšanās internetā var būt ērta un izdevīga tiem, kas vēlas ietaupīt un negrib tērēt laiku, lai dotos uz veikalu klātienē.