Aliexpress atsauksmes

Vēlies pirkt apavus, elektroniku, mājsaimniecības preces, drēbes, auskarus vai ko citu? Atsauksmes par Aliexpress nopērkamajām precēm ir zelta ādere visiem, kas vēlas noskaidrot reālu citu pircēju pieredzi.

Atšķirībā no daudziem citiem iepirkšanās portāliem un interneta veikaliem, aliexpress.com atsauksmes var rakstīt tikai tie cilvēki, kas reāli ir preci iegādājušies. Tas nozīmē, ka tie ir reāli pircēji, nevis veikala darbinieki. Teorētiski arī veikala darbinieki varētu nopirkt simtiem vai tūkstošiem viena veida preču no dažādiem profiliem, lai ierakstītu pozitīvus komentārus. Tas ir iespējams, taču zinot tirgus izmēru un to, ka komentāri nāk no dažādām valstīm, šāda iespējamība ir maza un tās kopumā ir uzskatāmas par uzticamām.

Apskatīt lietotāju viedokļus par katru preci ir iespējams, klikšķinot uz “Reviews” (atsauksmes). Zemāk redzamajā piemērā zābakiem ir veikti 6016 pasūtījumi un atstātas 2779 atsauksmes. Kopējais reitings ir 4,7 un to var uzskatīt par samērā labu rādītāju, bet ir vērts paskatīties arī detaļas.

Detalizētas atsauksmes un sūdzības par Aliexpress precēm

Atcerieties, ka pie atsauksmēm varētu būt redzamas ne tikai atsauksmes, bet arī sūdzības par aliexpress tirgotajiem zābakiem. Tāpat lietotāju šeit var ievietot fotogrāfijas un vēlāk arī labot atsauksmes. Tā ir ļoti pozitīva nianse, jo ne vienmēr pirmais iespaids atbilst patiesībai. Piemēram, zābaki var būt skaisti un ērti, bet izjukt pa vīlēm pēc pirmā lietus vai lietošanas nedēļas garumā. Ja tā notiek, kāds neapmierināts lietotājs noteikti to ierakstīs atsauksmēs vai sūdzībās.

Lietotājiem šeit ir iespējams atlasīt atsauksmes pēc dažādiem kritērijiem:

  1. pēc zvaigžņu skaita (5 zvaigžņu vērtējums ir lieliski, bet mēs gribam arī zināt preces trūkumus, tādēļ skatamies arī 3 un 4 zvaigznes. Ja absolūti lielākā daļa vērtētāju ir novērtējušas ar 5 zvaigznēm un ir daži negatīvi vērtējumi, tad prece ir droša. Cilvēki, kam viss ir slikti ir vienmēr. Tāpat uz lielu apjomu var gadīties daži brāķi vai problēmas ar piegādi.);
  2. ar foto (fotogrāfijas palīdz labāk novērtēt kā prece izskatās dzīvē);
  3. ar papildus informāciju (komentāri ir vienmēr noderīgi. Ja pirkums ir dārgs, ir svarīgi izlasīt daudzas aliexpress atsauksmes, ne tikai pēdējās. Ja pērkat drēbes vai apavus pievērsiet uzmanību komentāriem par to, vai izmēri ir atbilstoši norādītājiem);
  4. ar personīgu informāciju (reti tiek pielietots). 

Ja iepērkoties pamanāt, ka prece ir viltota vai kādas citas būtiskas problēmas, varat par to ziņot (“Report Item“)

Kā izskatās reālas atsauksmes internetveikalā?

Apskatīsim arī dažas lietotāju atsauksmes detalizētāk. Attēlā zemāk varat redzēt, ka ir iespējams atlasīt arī tās atsauksmes, ko rakstījuši pircēji no Latvijas. Papildus tam tās var automātiski iztulkot angļu valodā. Kā redzams, ja raksta ar latīņu burtiem krieviski, tad šādus vārdus aliexpress nevar iztulkot, bet mēs jau tāpat saprotam.

Šajā gadījumā pircējiem no Latvijas viss šķiet lieliski un viņi dod 5 zvaigznes. Tajā pašā laikā atsauksmēs raksta, ka izmēri īsti neatbilst norādītajiem. Kādēļ tad liek 5 zvaigznes, nevis 3 vai 4 gan nav saprotams. Daži ir pievienojuši arī bildes.

Sliktās atsauksmes latvieši diemžēl nav ierakstījuši, bet noņemot ķeksīti no “Only from your country” (Tikai no savas valsts), varam lasīt arī amerikāņus, kas sūdzas, ka apaviem ir nepatīkama smaka, tā ir mākslīgā āda, caurumi par lielu u.t.t.

Kopumā aliexpress izveidotā atsauksmju sistēma mūsu skatījumā ļauj gūt objektīvu priekšstatu par preces kvalitāti. Iespējams, ka var ieviest vēl kādus uzlabojumus, bet šāda sistēma noteikti ir labāka nekā piedāvā vairums ārzemju interneta veikalu vai pārdevēji Latvijā. Atsauksmes un sūdzības pie katras preces ir argumentētas, ar foto un vēl ar vērtējumu zvaigznītēs.

Aliexpress veikalam turpretim Latvijā tiek dziedātas slavas dziesmas, jo tas ir izdevīgs, savukārt citi saka, ka tur var pasūtīt tikai sīkumus. Katram sava pieredze, bet tas ir populārākais interneta veikals Latvijā, lai arī no Ķīnas.