Pirkt preces ārzemēs bieži ir lētāk kā Latvijā. Lai arī transporta izmaksas no Ķīnas ne vienmēr bez maksas, tomēr ar visu piegādi pirkums, lielākoties, tāpat ir lētāks kā pērkot uz vietas. Tomēr ne vienmēr izvēlamies iepirkties ārzemēs. Galvenais iemesls ir piegādes laiks. Sūtot preces no Ķīnas, tās saņemam ātrākais pēc pāris nedēļām, bet biežāk pēc mēneša.

Kā paātrināt preču atvešanu no Aliexpress? Atbilde – jāpērk no internetveikala noliktavām Eiropā. Ne visi tirgotāji piedāvā šādu iespēju, bet daļai preču tas ir iespējams. Izvēloties piegādi no Eiropas valsts, pirkums tiek atvests 3 – 14 dienās. Pandēmijas ierobežojumu apstākļos gan šis laiks var būt arī nedaudz ilgāks nekā norādīts, jo dažādu valstu muitas un pasta dienesti reizēm ievieš papildus šķēršļus. Kā izvēlēties piegādi no Eiropas?

  1. Ja esi Aliexpress preču kategorijā, piemēram, izvēlnē – Sieviešu apģērbi vari izvēlēties, lai preces ved no Polijas, Čehijas, Vācijas, Anglijas, Itālijas, Francijas vai Beļģijas. Tā kā Anglija vairs nav ES dalībvalsts, piegāde no tās aizņems ilgāku laiku un var būt dārgāka.

    *Izvēlies valsti pirms konkrētas preces atrašanas. 

  1. Konkrētas preces sadaļā ieklikšķini piegādes valsti no Eiropas (ja šāda iespēja tiek piegādāta). Situācijās, kad izvēlētā prece netiek piegādāta no Eiropas pastāv divi risinājumi – a) atteikties no preces iegādes, b) izvēlēties šīs preces kategoriju un sekot 1. punktā apskatītajai instrukcijai.
precu-piegade-no-eiropas

*Ilustratīvs piemērs. Katrai precei var tikt piedāvāti atšķirīgas piegādes valstis.

Kadēļ neizvēlēties preču piegādi no Eiropas?

Ja izmantojat Aliexpress interneta veikalu, lai iegūtu maksimāli izdevīgas cenas, tad preču transportēšana no Ķīnas bieži būs izdevīgāka nekā to atgādāšana no noliktavām Eiropā.

Kādēļ pirkt preces ar piegādi no Eiropas?

Galvenais iemesls, izmantot preču piegādi no Eiropas ir laiks un ietaupījums uz nodokļiem. Iepirkšanās ārpus ES valstīm (Anglija, ASV, Ķīna, Krievija) var tikt aplikta ar nodokļiem. Detalizētāk par nodokļu sliekšņiem varat izlasīt šeit. Ja pirksiet preces no Eiropas noliktavām nekādi papildus nodokļi nebūs jāmaksā, jo tirgotāji tos nomaksā jau preču importēšanas brīdī.