Vairākus miljardus vērtais investīciju fonds “Mid Europa Partners” paziņojis, ka iegādājies vairākus uzņēmumus (“Pigu” (Lietuva) un HHB), kas pārvalda interneta veikalus Baltijas valstīs un Somijā.

Līdz šim “Mid Europa Partners” bija plašāk zināms kā Polijas lielākā internetveikala “Allegro” līdzīpašnieks. Turpinot īstenot stratēģiju – izplesties Austrumeiropā, uzņēmums ir paplašinājis savu darbību Baltijas jūras reģionā. Tas, visticamāk, tiek darīts ar mērķi attālināt Amazon koncerna dominanci Austrumeiropā.

Pēc darījuma noslēgšanas “Mid Europa Partners” pārvaldīs Xnet.lv un 220.lv Latvijā, lielāko Lietuvas internetveikalu pigu.lt, divus no Igaunijas lielākajiem interneta veikaliem Hansapost un Kaup24, kā arī HobyHall.fi Somijā.

E-komercijas tirgus konsolidācija ļaus nākotnē attīstīt Baltijas jūras reģiona e-komercijas tirgus izaugsmi. Polijas, Baltijas valstu un Somijas interneta veikali un tajos piesaistītie apakšveikali iegūs pieeju citu valstu tirgiem.

Sākotnēji gan paredzēts, ka Latvijā interneta veikali 220.lv un xnet.lv turpinās darbību kā līdz šim, taču varam nešaubīties, ka tuvāko gadu laikā arī šajā jomā būs izmaiņas. Lielākas investīcijas loģistikā un e-komercijas risinājumos, apvienošana vai citi risinājumi, kas palīdzēs nostiprināties vietējos tirgos.

Investīciju fonds “Mid Europa Partners” ir dibināts 1999. gadā un šobrīd pārvalda vairāk kā 5,3 miljardus eiro 18 valstīs, t.sk. Rumānijā, Serbijā, Polijā, Turcijā, Čehijā, Slovākijā, Horvātijā, Baltijas valstīs un Somijā.

Kā izmaiņas ietekmēs Latvijas iedzīvotājus?

Līdz ar Xnet un 220.lv pāriešanu viena īpašnieka rokās varam sagaidīt labākus akcijas piedāvājumus un agresīvākās mārketinga kampaņas. Tāpat paredzams, ka tiks aktīvāk piesaistīti mazie veikali tirdzniecībai 220.lv e-komercijas platformā. Iespējams, varam sagaidīt arī lielāku poļu preču tirdzniecību vietējos interneta veikalos.

Vienlaikus prognozējam, ka Latvijas iedzīvotāji izvēlēsies iepirkties Aliexpress situācijās, kad gribēs iegūt vislētākos piedāvājumus, bet vietējos veikalos, kad vajadzīga ātrāka piegāde.


Avots: