de Aliexpress paātrinās preču piegādi līdz pircējiem - PIRKT

Aliexpress un Alibaba divkāršojuši loģistikas jaudu, kas jau tuvākā nākotnē ļaus būtiski ātrāk saņemt preces galapunktā.

Pandēmijas apstākļos aizvien vairāk cilvēku izvēlējās iepirkties internetā. Lai apmierinātu pieprasījumu Aliexpress loģistikas uzņēmums Cainiao palielināja ikmēneša fraktēto lidojumu skaitu līdz 300 (divkāršs pieaugums).

Papildus tam tika palielināts arī preču noliktavu skaits Eiropā līdz sešām, t.sk. Spānija, Vācija un Francija un Lielbritānija. Tiesa, Latvijas gadījumā varam Lielbritāniju atmest, jo tā tagad ir ārpus ES un preču piegāde no turienes aizņem ilgāku laiku un tiek aplikta ar muitas nodokli.

Galvenie ieguvumi Aliexpress pircējiem Latvijā

Preču piegāde ES ietvaros turpmāk neaizņems vairāk kā 10 dienas, bet daudzos gadījumos pat tikai 3 – 7 dienas, jo populārākajām precēm tiks veidoti uzkrājumi noliktavās Eiropā un tās tiks izsūtītas no turienes uzreiz pēc iegādes. (Lai izmantotu šīs iespējas, iepērkoties Aliexpress, ir jāizvēlas, lai prece tiktu piegādāta no kādas no ES valstīm.)

Uzlabota preču piegādes sistēma nodrošinās labāku preču aizsardzību. Līdz šim daudzi pircēji šaubījās vai pirkt trauslas preces, piemēram, datorus Aliexpress interneta veikalā. Tagad Alibaba pārstāvji sola, ka ātrāki piegādes laiki šo problēmu atrisinās.

Trešais uzlabojums ir ātrāka naudas atmaksa, situācijās, kad preču kvalitāte neatbilst tās aprakstam.

Ceturtais uzlabojums – preču piedāvāšana, izmantojot mākslīgā intelekta algoritmus, kas ļauj piedāvāt atbilstošākas preces, balstoties uz citām – iepriekš apskatītājām, atrašanās vietu, sezonu un pat reliģiskajiem rituāliem.

Kas mainīsies pēc 1. jūlija Latvijā, iepērkoties Aliexpress?

Iepriekš jau rakstījām, ka no 1. jūlija iepirkšanās Aliexpress varētu kļūt dārgāka.

Ja tagad PVN ir jāmaksā par precēm, kuru cena ir vismaz 22 eur, tad pēc 1. jūlija PVN būs jāmaksā par visām precēm, neatkarīgi no to cenas. Muitas nodoklis tāpat kā iepriekš būs jāmaksā par precēm, kuru vērtība būs vismaz 150 eur.

Galvenā neērtība varētu būt nepieciešamība pašam maksāt nodokli internetā. VID šim mērķim plāno likt izmantot Elektroniskās deklarēšanās sistēmu. Otra opcija būtu uzticēt šīs procedūras veikšanu Latvijas pastam vai muitas brokeriem, bet tad par to būs jāmaksā viņiem komisija, kas sadārdzina iegādi.

Par laimi pircēji, kas, iepērkoties Aliexpress, izvēlēsies piegādi no ES valstīm būs atbrīvoti no šīm mocībām, jo preču kustība ES ietvaros netiek aplikta ar nodokļiem. No otras puses, ja “piešausimies”, tad arī deklarāciju aizpildīšana ar laiku šķitīs ļoti vienkārša.

Pēdējais risinājums, ko Aliexpress, visticamāk, ieviesīs ir izveidot lielākajiem tirgotājiem pārstāvniecības kādā ES valstī. Ja tas tiks izdarīts, tad nodoklis būs jāsamaksā jau preces iegādes brīdī un tirgotājs to pats vēlāk pārskaitīs valsts budžetam. To, protams, neizdarīs mazie tirgotāji un, ja gribēsies iepirkties pie tādiem, preces būs jāpiegādā no noliktavām Eiropā vai jārēķinas ar papildus neērtībām. Aliexpress katalogs latviski šādā kontekstā vismaz atvieglo preču atrašanas iespējas.


Avots: