Jau tradicionāli gada nogale ir pats aktīvākais iepirkšanās laiks un arī dāvanu sūtīšanas periods. Latvijas iedzīvotāji steidz iepirkt dāvanas tuviniekiem un draugiem Latvijā un ārzemēs. Arī pasta piegādes uzņēmumos un kurjerdienestos šis ir darbīgs laiks, jo jāspēj izpildīt visus klientu pasūtījumus.

Lai paciņas un cita veida sūtījumi sasniegtu adresātus savlaicīgi ir svarīgi neatstāt sūtīšanu uz pēdējo brīdi. Piemēram, pirkumi Aliexpress interneta veikalā tiek piegādāti uz Latviju 7 – 40 dienās. Īsāks piegādes termiņš ir iespējams, ja preces tiek sūtītas no noliktavām Eiropā (Čehija, Polija, Spānija, Francija), bet no Ķīnas sūtījumi nāks 20 – 40 dienas. Tas nozīmē, ka priekš Ziemassvētkiem no šī interneta veikala vairs neko nesaņemsim, bet, izvēloties piegādei no Eiropas noliktavām varētu paspēt saņemt preces līdz Jaunajam gadam vai vismaz skolēnu garo brīvdienu laikā.

Piegāžu datumi uz ārzemēm Ziemassvētku periodā

Latvijas pasts ir sagatavojis tabulu, kurā atspoguļoti datumi līdz kuriem paciņām ir jābūt ārvalstu pasta nodaļās, lai tās sasniegtu adresātus mītnes zemēs. Piemēram, ja sūtījums Luksemburgā nokļūs 23. decembrī, vietējais pasta dienests sola to piegādāt līdz Ziemassvētkiem. Savukārt Latvijas iedzīvotājiem daudz svarīgākās valstīs dāvanām ir jānokļūst šo valstu pasta nodaļās krietni ātrāk – Anglijā, Vācijā, Īrijā, Beļģijā, Nīderlandē līdz 21. decembrim, Šveicē līdz 22. decembrim,  ASV līdz 18. decembrim, bet gandrīz visās citās valstīs termiņi jau ir nokavēti (skat. tabulā zemāk)

Termiņš, līdz kuram vēstulei, sīkpakai vai pakai ir jābūt ārvalstu pasta nodaļā, lai tā nonāktu pie saņēmēja līdz Ziemassvētkiem.

Kas notiek ar sūtījumiem uz Lielbritāniju?

Atgādinām, ka no 2021. gada 1. janvāra sūtījumiem uz Lielbritāniju ir spēkā jauni nosacījumi, kas paredz daudz detalizētākas piegādes informācijas norādīšanu – svars, vērtība, preces kategorija, kopējais pakas svars u.t.t. Tā vietā, lai rakstītu dāvana ir jāraksta konkrēti par preci, piemēram, apģērbs – sieviešu t krekls. Ja paciņa tiek sūtīta no Latvijas pasta nodaļas, to visu palīdzēs izdarīt pasta darbinieks. Tāpat jārēķinās, ka sūtot paciņu uz Lielbritāniju saņēmējam var būt jāmaksā muitas nodoklis vai pievienotās vērtības nodoklis par preces saņemšanu.

Līdz kuram datumam var paspēt nosūtīt paciņas un vēstules Latvijā?

Latvijas pasts norāda, ka, lai sūtījums sasniegtu adresātu Latvijā, līdz Ziemassvētkiem tam ir jābūt nogādātam pasta nodaļā līdz 20. decembrim.

Avoti: