Iepērkoties internetā daudzi jau būs pamanījuši,  ka pērkot daudzas preces nav jāmaksā par tās piegādi līdz mājām, pastam vai pakomātam. Ja pasūtot preces Latvijā par to īpaši nebrīnāmies, tad nav līdz galam skaidrs, kā var piegādāt paciņu no Ķīnas bez maksas. Attālumi ir lieli. Tiek izmantoti vairāki pārvadātāji? Kā Aliexpress var piegādāt preces bez maksas? Kurš par to maksā?

Protams, neviens kuģis, lidmašīna, dzelzceļa vagons nepārvietojas par brīvu. Par transporta infrastruktūras un pakalpojumu izmantošanu maksā arī Aliexpress tirgotāji, taču tas notiek savādāk nekā pārvietojot paciņas pa Latvijas teritoriju.

Lieli apjomi – zemākas izmaksas

Pirmkārt, Ķīnas uzņēmumi preces uz Latviju, lielākoties, nesūta pa vienai. Ja pircējs izvēlas bezmaksas piegādi, prece tiks iepakota jūras konteinerā vai kravas lidmašīnā.

Tā vietā, lai sūtītu pustukšas lidmašīnas, lidostā Rīga šādas tās pienāk piekrautas līdz malām, vairākas reizes nedēļā. Papildus tam preces var tikt vestas no noliktavām Eiropā (Polija, Čehija, Spānija, Vācija) pa sauszemes ceļiem.

Savi transporta uzņēmumi

Visiem lielajiem Ķīnas interneta veikaliem, t.sk. Aliexpress ir izveidoti savi transporta un loģistikas uzņēmumi. Tas nodrošina, ka resursi tiek izmantoti maksimāli efektīvi, loģistika ir pārdomātāka un cenas zemākas.

Tradicionāli bezmaksas piegādi veic “Cainiao” vai “China Mail” un tā ilgst 30 – 50 dienas. Ja pircējs izvēlas maksāt par piegādi, ir pieejami dažādi varianti – “Aliexpress Standart Shipping”, “Yanwen Economic Air Mail” vai krietni dārgākie UPS un DHL.

Zemāki tarifi starptautiskiem pārvadājumiem

Starptautiskā pasta apvienība ir organizācija, kas apvieno lielāko daļu valstu pastu. Šīs organizācijas ietvaros pastāv vienošanās, ka mazāk attīstītām valstīm tiek piemēroti atviegloti pasta piegādes tarifi. Pie šīm mazāk attīstītajām valstīm joprojām tiek pieskaitīta arī Ķīna. Rezultātā nosūtīt preci no Ķīnas uz Eiropu ir krietni lētāk kā sūtīt no Eiropas uz Ķīnu. Tiesa, paredzams, ka tuvāko gadu laikā situācija mainīsies, jo ir kļuvis acīmredzami, ka Ķīna vairs nav mazattīstīta valsts par kādu tā tika uzskatīta 1960-tajos gados, kas vienošanās tika pieņemta.

Ķīnas valsts subsīdijas

Ķīnas valdība atbalsta vietējā e-komercijas sektora attīstību un izrāda dažāda veida pretimnākšanu uzņēmumiem, kas eksportē preces uz ārzemēm. Rezultātā uzņēmējiem ir izdevīgi eksportēt uz ārzemēm arī nelielas vai mazvērtīgas preces.

Pircējs samaksā par piegādi pats

Nav nekāds noslēpums, ka “bezmaksas piegāde” ir viens no labākajiem mārketinga instrumentiem, lai palielinātu pārdošanas apjomus. Šī iemesla dēļ daudzi pārdevēji var iekļaut transporta izmaksas preces pārdošanas cenā un piegādes izdevumus norādīt kā -0, EUR. Ņemot vērā iepriekš minētos apsvērumus, mazu paciņu piegāde izmaksā ļoti lēti, bet dārgākiem pirkumiem transporta izdevumi, lai arī dārgāki tāpat tiek iekļauti preces pārdošanas cenā.

Kā man izmantot iespēju iepirkties ar bezmaksas piegādi?

Kopumā iespēja pirkt lētas preces no Ķīnas ir vilinoša daudziem Latvijas iedzīvotājiem. Mēs esam sapratuši, ka pirkt preces internetā pašiem ir izdevīgāk, jo arī vietējie tirgotāji dara to pašu, tika papildus vēl uzliek savu uzcenojumu, kas izmaksas būtiski paaugstina. Tiem, kas vēlas meklēt paši ir izveidots Aliexpress katalogs latviešu valodā. Tajā atradīsies visu, kas vajadzīgs mājai vai darbam latviski.