de Aliexpress ievieš automātisko PVN nomaksu - PIRKT

No 2021. gada 1. jūlija ir spēkā kārtība, kas nosaka, ka par visām precēm, kuras tiek iegādātas ārpus ES ir jāmaksā PVN. Lai atvieglotu iepirkšanos pircējiem Eiropā, Latvijā populārais Aliexpress interneta veikals ir ieviesis risinājumu, kura ietvaros:

  1. preces vērtībā līdz 150 EUR automātiski tiek apliktas ar PVN. Pircējs to nomaksā preces iegādes brīdī un to saņemot Latvijā nodoklis atkārtoti nav jāmaksā. Veikals vēlāk iegūto nodokli pārskaitīs Latvijas valstij. 

2. preces, kas tiek piegādātas no Ķīnas un, kuru vērtībā (kopā ar apdrošināšanu un piegādes izmaksām) pārsniedz 150 EUR tiek apliktas ar PVN un muitas nodokli. Abi šie nodokļi būs jānomaksā tepat uz vietas Latvijā pirms preces saņemšanas. Informācija par to atnāks uz e-pastu vai īsziņā. Nomaksa jāveic caur EDS vai izmantojot Latvijas pasta aplikāciju.

Ieviestās izmaiņas būtiski atvieglos dzīvi Latvijas pircējiem, kas paraduši iepirkties Aliexpress veikalā.

Vai Aliexpress maksās nodokļus Latvijai?

Jā, no Latvijas iedzīvotājiem saņemtais PVN nodoklis tiks ieskaitīts Latvijas valsts budžetā.

Vai iepērkoties Aliexpress Eiropā man arī ir jāmaksā PVN?

Nē, par visām precēm, kas tiek piegādātas no Eiropas noliktavām PVN jau ir nomaksāts to ievešanas brīdī. Veicot pirkumu Aliekspress interneta veikalā ,PVN šādās reizēs speciāli netiks izcelts un arī Latvijā tas nebūs jāmaksā. Vairumā gadījumu, iegādājoties preces no Eiropas noliktavām to cena būs augstāka nekā sūtot no Ķīnas, taču piegāde būs ātrāka.